Ndërtohet rrethi me këmbë nga sportistet simpatike të Istogut! - Bota Sot
Ndërtohet rrethi me këmbë nga sportistet simpatike të Istogut!

Hendboll

Ndërtohet rrethi me këmbë nga sportistet simpatike të Istogut!

Nga: K. Goca Më: 15 janar 2019 Në ora: 12:17
Ndërtohet rrethi me këmbë nga sportistet simpatike të Istogut!

Atmosferë pune në klubin e hendbollit Istogu, kampione vjeshtore dhe fituese e Kupës së Kosovës (femrat). Istogu përgatitet për sfidën me ekipen spanjolle që e luan me 2-3 shkurt në Malaga, në kuadër të tetës së finales së Challenge Cup.

Image

Por ato disa herë bëjnë një veprim interesant dhe e ndërtojnë rrethin nga këmbët e tyre, duke simbolizuar se janë një dhe shumë të fuqishme, madje zotohen se asnjë trofe nuk do ta lëshojnë në Kosovë, duke e frymëzuar jashtë mase edhe trajnerin e tyre, Faruk Shala. Këto sportiste simpatike punojnë me përkushtim dhe me synime që të arrijnë rezultat të mirë edhe në Spanjë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...