Llazari kujton foton me të ndjerin, para 30 viteve - Bota Sot
Llazari kujton foton me të ndjerin, para 30 viteve

Hendboll

Llazari kujton foton me të ndjerin, para 30 viteve

Nga: K. Goca Më: 22 janar 2019 Në ora: 10:34
Skënder Sahiti, i pari djathtas dhe Llazari i dyti

Ish hendbollisti Alfred Llazari nuk përmbahet nga lotët kur dëgjon për vdekjen e Skënder Sahitit, bashkëlojtarit të dikurshëm, trajnerit dhe mikut të tij.

“Ngushëllim familjes edhe gjithë shokëve të gjeneratës së artë dhe normal Ferizajt që mbetem pa një legjendë”, tha Llazari. Ai kujton një foto të para 30 viteve (1988-89), ku shihet Skënder Sahiti, i pari djathtas dhe Llazari i dyti, kur diskutonin për kalimin në klubin e hendbollit Prishtina. Sahiti dhe Llazari kanë qenë bashkëlojtarë në ekipin e ish Borcit (tani Kastrioti).

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...