Mbledhje komemorative për legjendën e Kosovës - Bota Sot
Mbledhje komemorative për legjendën e Kosovës

Hendboll

Mbledhje komemorative për legjendën e Kosovës

Nga: K. G. Më: 22 janar 2019 Në ora: 11:19
Skënder Sahiti

U mbajt mbledhja e komemorative në përkujtim të humbjes së ikonës së hendbollit ferizajas, Skënder Sahiti. “Pikërisht në ditën kur po zgjedheshin laureatët e hendbollit u nda prej nesh, duke lënë boshllëk të madh, hendbollisti elitar, trajneri i emblemës së sportit ferizajas, KH “Kastrioti”, portieri i “Borcit” famoz, sportisti i rangut ndërkombëtar Skënder Sahiti.

Fjalët janë të varfra për të përshkruar sadopak shpirtin luftarak e zhdërvjelltësinë e pashoq të mikut tonë dhe gjithë sportit ferizajas e më gjerë, Skënder Sahiti.

Salla nuk do të kumboj më zërin e tij, përplasjet e topit nuk kanë më fuqinë depërtuese në zemrën e tifozerisë e besnikëve të hendbollit ferizajas, sporti është në zi!

Në emër të kryesisë së klubit KH “Kastrioti” - meshkujt, veteranëve të ish klubit “Borci” dhe gjithë sportdashësve besnikë të hendbollit, i shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjes së respektuar Sahiti, Federatës së Hendbollit të Kosovës dhe gjithë sportistëve dhe adhuruesve të sportit!

U prehtë në paqe të përjetshme, shpirti yt guximtar Keno!”m Lulzim Abazi, kryetar i KH “Kastrioti” – meshkujt.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...