Ja arsyeja që bukuroshja e Malit të Zi i mbylli sytë në Kosovë - Bota Sot
Ja arsyeja që bukuroshja e Malit të Zi i mbylli sytë në Kosovë

Hendboll

Ja arsyeja që bukuroshja e Malit të Zi i mbylli sytë në Kosovë

Nga: K. Goca Më: 22 janar 2019 Në ora: 13:58
Ja arsyeja që bukuroshja e Malit të Zi i mbylli sytë në Kosovë

Për një moment i mbylli sytë! Sepse as vet nuk e kishte besuar se pas një viti do të fitoi epitetin e mbrojtëses më të mirë në hendboll në shtetin e Kosovës.

Është fjala për hendbollisten shqiptare nga Malësia e Malit të Zi, Suzana Ujkiqi, e cila luan për kampionen vjeshtore dhe fituesen e Kupës së Kosovës, Istogu.

Suzi po përgatitet për sfidën e madhe me Istogun, me 2-3 shkurt kundër Malagës në Spanjë, në ndeshjen e vlefshme të të tetës së finales së Challenge Cup.

Por ajo nuk u përmbajt nga emocionet e çmimit, për një moment i mbylli sytë, duke kujtuar për pak sekonda të kaluarën dhe të tashme. Ndryshe është hendbollistja më e bukur e elitës së hendbollit në Kosovë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...