Dion Sahiti emocionon të gjithë, për prindin që i vdiq dje! - Bota Sot
Dion Sahiti emocionon të gjithë, për prindin që i vdiq dje!

Hendboll

Dion Sahiti emocionon të gjithë, për prindin që i vdiq dje!

Nga: K. Goca Më: 22 janar 2019 Në ora: 19:34
Dioni emocion të gjithë, për prindin që i vdiq dje!

Emocione të mëdha, lot e vaj për legjendën e hendbollit të Kosovës, Skënder Sahitin i cili ndërroi jetë dje në moshën 63 -vjeçare pas një sëmundje të rëndë. Ish portierit të mirënjohur iu dha sot lamtumira për banesën e fundit në fshatin Papaz të Ferizajt, ku morën pjesë shumë qytetarë dhe figurat e ndryshme të jetës politike, sportive dhe kulturore.

Në mbledhjen komemorative në Ferizaj, biri i të ndjerit, Skënder Sahitit, Dion Sahiti falënderoi të gjithë të pranishmit për pjesëmarrjen, duke thënë se amaneti i prindit të tij do të mbahet mend gjatë në memorien kolektive dhe suksesshëm do t’i prijë zhvillimit të sportit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...