Bukuroshja nga Mali i Zi habit për Kosovën: Për pak muaj arrita... - Bota Sot
Bukuroshja nga Mali i Zi habit për Kosovën: Për pak muaj arrita...

Hendboll

Bukuroshja nga Mali i Zi habit për Kosovën: Për pak muaj arrita...

Nga: Kemajl Goca Më: 23 janar 2019 Në ora: 10:57
Bukuroshja nga Mali i Zi habit për Kosovën: Për pak muaj arrita...

E ndjen thellë në zemër shtetin e Kosovës. Shqiptarja nga Malësia e Malit të Zi, Suzana Ujkiq, po kalon ditët e lezetshme në qytetin e Istogut! Është anëtare e klubit Istogu, kampione vjeshtore dhe fituese e Kupës së Kosovës, njëherësh luajnë në të tetën e finales së Challenge Cup, ku për rivale e kanë Malagën nga Spanja. Suzi apo siç njihet si bukuroshja e hendbollit, emocionon me një postim të saj.

“Dëshirat dhe ëndrrat çdo herë janë të mundshme nëse nuk heq dorë prej tyre. Unë vazhdova rrugëtimin tim aty ku e kisha lënë, falë Zotit dhe familjes që është shtylla kryesore e suksesit tim dhe trajnerit tim Faruk Shala për punë të palodhshme që ka shpalosur tek unë pranova çmimin si henbollistja ma e mirë në mbrojtje në Kosovë.

Image

Është nder të mbash një epitet të tillë kur je në mesin e gjithë hendbollisteve më të mira. Dëshira dhe vullneti i madh që kam për hendboll nuk më la asnjëherë të ndalem, për më pak se 6 muaj pas rikthimit tim në hendboll arrita që të jem edhe pjesë e kombëtares së Kosovës ku unë sot me plot krenari përfaqësoj një shtet siç është Kosova. Gjithashtu desha të falënderoj gjithë ata që e vlerësuan lojën time dhe bashkëqytetarët e Istogut që çdo herë më kanë bërë që të ndihem si në Malësinë time”, shkruan Ujkiq.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...