Tërpeza përforcon Vjosën - Bota Sot
Tërpeza përforcon Vjosën

Hendboll

Tërpeza përforcon Vjosën

Nga: K. Goca Më: 23 janar 2019 Në ora: 15:54
Tërpeza përforcon Vjosën

Vjosa e Shtimes synon që ta sigurojë ekzistencën në Superligën e Kosovës në hendboll.  Shtimjanet kanë lojtare të reja dhe të papërvojë, shkak i kësaj nuk arritën rezultate të mira në stinorin vjeshtor, nga 9 ndeshje kanë po aq humbje dhe janë në fund të renditjes me 0 pikë.

KHF Vjosa përforcohet me portieren me përvojë të Kastriotit nga Ferizaj, Blerta Tërpeza. “Kam firmos për 6 muaj me Vjosën! Synimet janë që ta sigurojmë ekzistencën. Besoj se do të përgatitem sa më mirë për pjesën e dytë të kampionatit”, tha Tërpeza për gazetën kombëtare “Bota sot”.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...