Skuadra spanjolle kërkon mbështetjen e shikuesve kundër kampionit vjeshtor të Kosovës - Bota Sot
Skuadra spanjolle kërkon mbështetjen e shikuesve kundër kampionit vjeshtor të Kosovës

Hendboll

Skuadra spanjolle kërkon mbështetjen e shikuesve kundër kampionit vjeshtor të Kosovës

Nga: K. G. Më: 30 janar 2019 Në ora: 12:33
Skuadra spanjolle kërkon mbështetjen e shikuesve kundër kampionit vjeshtor të Kosovës

Në fundjavë përkatësisht me 2-3 shkurt, fituesja e Kupës dhe kampionia vjeshtore e Kosovës, Istogu, do të ballafaqohet në udhëtim me skuadrën spanjolle Rincon Fertility Malaga, ndeshje e vlefshme për të tetën e finales së Challenge Cup në hendboll (femrat).

Drejtuesit e klubit shpresojnë që edhe një herë të mbështeten nga tifozët, sikurse në takimin kur luajtën me DHB Rotweiss Thun SPL 1 nga Zvicra.

Ndeshja e parë luhet të shtunën në orën 18.30, ndërsa ajo e dyta me 3 shkurt përkatësisht të dielën në orën 11.00.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat