Trajneri i Kosovës cingëron birrat me “babën e sekretarëve”, kjo është arsyeja   - Bota Sot
Trajneri i Kosovës cingëron birrat me “babën e sekretarëve”, kjo është arsyeja  

Hendboll

Trajneri i Kosovës cingëron birrat me “babën e sekretarëve”, kjo është arsyeja  

Nga: K. Goca Më: 26 shkurt 2019 Në ora: 11:03
Faruk Shala e Izet Gjinovci

Vërtet është e mahnitshme kur ka harmoni mes sekretari të përgjithshëm të Federatës së Hendbollit të Kosovës, Izet Gjinovcit dhe trajnerit të kombëtares së Kosovës për U-20 (femra) po ashtu edhe i KHF Istogut, Faruk Shalës.

Ndryshe Gjinovci njihet me një lloj imazhi si gjeneral i sekretarëve apo disa e quajnë edhe si “baba i sekretarëve” për nga dija dhe dinamika e punës që bën, për faktin se i ka të gjitha grupmoshat e reja dhe edhe ligën e dytë të femrave në hendboll, që këtë se ka basketbolli!

Shala cingëron birrat Heineken me Gjinovcin, ky i fundit e ka datëlindjen! Gjinovci njihet si figura që dha shumë për hendbollin dhe sportin në përgjithësi edhe në kohën e okupimit, kurse Shala është krenar dhe i privilegjuar që iu dha rasti mu njohur me sekretarin e përgjithshëm.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...