Një kamerunas në Kastriot dhe reprezentuesja e Malit të Zi në  Istog - Bota Sot
Një kamerunas në Kastriot dhe reprezentuesja e Malit të Zi në  Istog

Hendboll

Një kamerunas në Kastriot dhe reprezentuesja e Malit të Zi në  Istog

Nga: K. Goca Më: 1 mars 2019 Në ora: 12:15
Bassomben Pamphile

Kampionia vjeshtore e Kosovës (femrat) Istogu është më e fortë se asnjëherë më parë dhe lideri Kastrioti i Ferizajt (meshkujt), përforcohet me një hendbollist cilësor nga Kameruni.

Klubet e Kosovës e shfrytëzuan afatin e fundit për përforcimet nga shtetet e jashtme. Lideri aktual ne tabelë te Superliga e meshkujve, Kastrioti, angazhoi lojtarin nga Kameruni i cili luan në Kongon demokratike Bassomben Pamphile. Ai është i gjatë 2 metra dhe luan në pozitën e bekut të djathte (majtak).

Image

Muratoviq në Istog

Kurse tek Istogu u regjistrua lojtarja me renome ndërkombëtare Esma Muratoviq, reprezentuese e Malit të Zi, ish lojtare e Buduçnostit, e cila luajti ne Portugali, Turqi dhe së fundi në Izrael. Muratoviq është e gjatë 180 centimetra dhe luan me pozitën e qendrës dhe bekut te majtë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...