Kroatët shkruajnë për trajnerin e Besës - Bota Sot
Kroatët shkruajnë për trajnerin e Besës

Hendboll

Kroatët shkruajnë për trajnerin e Besës

Nga: K. G. Më: 8 mars 2019 Në ora: 13:00
Zdenko Kordi

Zdenko Kordi është trajner i klubit më të suksesshëm të pasluftës në vendin tonë, Besa Famgas nga Peja, e cila pretendon ta mbrojë titullin e kampionit në elitën e hendbollit të Kosovës. Portali kroat “Glas-slavonije”, shkruan për rikthimin e Kordit në hendboll, për synimet dhe për fitoren (36:15) kundër Vëllaznimit dhe që kërkojnë të janë klub sa më i mirë edhe për garat e ardhshme evropiane, klub që kanë sponsorë familjen Idrizi.

Ai është emër i respektuar në qarqet e hendbollit evropian, fillimisht me paraqitjet e tij si lojtar, e më pas edhe si trajner. Drejtimi i Zdenko Kordit mundëson që ky i fundit të ketë pamje më të qartë për lojtarët në zhvillim dhe potencial.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...