Shqiponja arrë e fortë edhe për bullgaret - Bota Sot
Shqiponja arrë e fortë edhe për bullgaret

Hendboll

Shqiponja arrë e fortë edhe për bullgaret

Nga: K. G. Më: 9 mars 2019 Në ora: 11:22
Shqiponja

Kampionia e Kosovës, Shqiponja nga Gjakova, triumfoi në turneun ndërkombëtar “Shqiponja 2019” në hendboll. Gjakovaret u treguan arrë e fortë në finalen dhe e mposhtën me rezultat 33:31 “Niki Sport” nga Bullgaria. 
Shqiponja fiton Kupën e turneut, një sukses për lakmi.  Golashënuesja më e mirë Shkurte Mehmeti me 26 gola, lojtarja më e mirë Shpresa Fazlija dhe portierja më e mirë N. Kirilova ‘’Niki Sport’.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...