U hodh shorti në hendboll - Bota Sot
U hodh shorti në hendboll

Hendboll

U hodh shorti në hendboll

Nga: K. G. Më: 12 mars 2019 Në ora: 13:25
Izet Gjinovci

Është hedhur shorti për Kupën e Kosovës në hendboll (meshkuj e femra). Te meshkujt, Besa Famgas, Kastrioti e Prishtina janë favoritë sikurse edhe te femrat Istogu, Vushtrria e Shqiponja. Fitues të Kupës për edicionin e kaluar janë Besa Famgas (meshkuj) dhe Istogu (femra). Ndeshjet zhvillohen me 27-28 mars dhe me sistem eliminimi.

Femrat

Istogu-Samadrexha
Shqiponja-Kastrioti
Prishtina-Drita
Vëllaznimi-Vushtrria

 

Meshkujt
Vushtrria-Besa Famgas
Vëllaznimi-Kastrioti
Drenica-Prishtina
Drita-Trepça

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...