Vlora Jashari jep dorëheqje - Bota Sot
Vlora Jashari jep dorëheqje

Hendboll

Vlora Jashari jep dorëheqje

Nga: Kemajl Goca Më: 26 mars 2019 Në ora: 12:07
Vlora Jashari jep dorëheqje

Vlora Jashari edhe zyrtarisht jep dorëheqje nga posti i kryetrajneres së klubit të hendbollit Kastrioti i Ferizajt (femrat), shtatë herë kampione e pasluftës.  

Arsyeja e dorëheqjes së saj është për shkak të obligimeve që ka në jetën profesionale. “Ka kohë që kam menduar dorëheqjen por për hir të vajzave e kam vazhduar për disa muaj. Obligimet tjera që kam nuk mundem të vazhdoj dhe jap dorëheqje.

Iu dëshiroj suksese vajzave, i falënderoj për bashkëpunim dhe respekt", tha Jashari për gazetën kombëtare "Bota sot". Megjithatë, Jashari tani ka funksion të ri në klub, është nënkryetare.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...