Çfarë ka kërkuar selektori në Istog? - Bota Sot
Çfarë ka kërkuar selektori në Istog?

Hendboll

Çfarë ka kërkuar selektori në Istog?

Më: 18 prill 2019 Në ora: 12:08
Çfarë ka kërkuar selektori në Istog?

Selektori i kombëtares së Kosovës në hendboll (femrat) Agron Shabani ka vizituar KHF Istogun dhe ka parë nga afër gjendjen aktuale të hendbollisteve istogase, punën që bëhet dhe përformancën e hendbollisteve. “Shabani është duke vizituar dhe përcjellur klubet femërore për të parë nga afër gjendjen e hendbollisteve pasi që përfaqësuesja e Kosovës pritët të këtë grumbullime dhe gara ndërkombëtare të ndryshme këtë vit, andaj synohet që të bëhet përzgjedhje sa më adekuate të lojtarëve vendore për këto gara, po ashtu selektori po jep kontributin e tij edhe më këshilla dhe sugjerime për trajnerët e skuadrave të femrave”, shkruan mes të tjera KHF Istogu.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...