Ja çfarë u shkroi Hashim Thaçi! - Bota Sot
Ja çfarë u shkroi Hashim Thaçi!

Hendboll

Ja çfarë u shkroi Hashim Thaçi!

Më: 19 prill 2019 Në ora: 13:28
Ja çfarë u shkroi Hashim Thaçi!

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka uruar Federatën e Hendbollit të Kosovës për suksesin historik që e arriti Kombëtarja U21 e Kosovës në hendboll. Kombëtarja U21 me ngadhënjimin në IHF Trophy Intercontinental ka siguruar pjesëmarrjen në kampionatin botëror të juniorëve që mbahet në Spanjë. Është hera e parë që një kombëtare e Kosovës në sportet ekipore kualifikohet në botëror.

Në letrën e urimit të Presidentit Thaçi për Presidentin e Federatës së Hendbollit të Kosovës, Eugen Saraçini, thuhet: “Nuk kanë të ndalur sukseset e sportistëve tanë. Më gëzoi shumë fitorja në hendboll ndaj Taipeit Kinez në U21. Kosova tashmë e ka ekipin e parë kombëtar që do të marrë pjesë në një Kampionat Botëror. Jemi Kosova dhe do ta jetësojmë ëndrrën tonë”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...