Istogu në krye - Bota Sot
Istogu në krye

Hendboll

Istogu në krye

Më: 30 prill 2019 Në ora: 13:08
Tabela

KHF Istogu me fitore të dielën në Gjilan kundër KHF Dritës me rezultat 30:49 ka mbyllur sezonën pranverore pa humbje duke u renditur në vendin e parë nga ku do të startoj në fazën e Play Offit luftën për titull të kampionit të Kosovës e cila zhvillohet pas përfundimit të Final 4 ndeshjeve gjysmë finale dhe finale të kupës së Kosovës.
KHF Istogu ndeshjën gjysmë finale e zhvillon të shtunën me 4 maj në Prishtinë kundër KHF Shqiponjës nga Gjakova me synim ta mbroj trofeun e fituar vitin e kaluar.
Edhe skuadra e kadeteve të dielen në Gjilan kanë korrur fitore bindëse kundër Dritës me rezultat 19:35 dhe keshtu kanë fituar titullin e tretë me radhë të Kampionit të Kosovës.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat