Të rinjtë para ndeshjeve të radhës - Bota Sot
Të rinjtë para ndeshjeve të radhës

Hendboll

Të rinjtë para ndeshjeve të radhës

Më: 17 maj 2019 Në ora: 17:15
Të rinjtë para ndeshjeve të radhës

Këtë fundjavë zhvillohen ndeshjet e rradhës në Ligën e pionierëve dhe pioniereve. Garat për të rinjë janë me rëndësi shumë të madhe për hendbollin, që çdo herë e më shumë po e rrit nivelin.

Liga e pionierëve po zhvillohet në tri grupe. Të shtunën ndeshjet e grupit A luhen në Ferizaj, duke filluar nga ora 11:00. Grupi B luan në Vushtrri, poash

tu të shtunën, nga ora 12:00, ndërsa të  shtunën janë edhe ndeshjet e radhës në grupin C. Ndeshjet e grupit C luhen në Klinë nga ora 11:00 e tutje të shtunën e poashtu të dielen nga ora 11:00.

Edhe Liga e pioniereve është e ndarë në tri grupe. Këtë të shtunë skuadrat e grupit A i luajnë ndeshjet në Prishtinë, nga ora 12:00. Grupi B luan të dielen nga ora 10:00 në Vushtrri, ndërsa grupi C të dielen në Deçan.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat