Kosova në grup me Brazilin, Portugalinë për Kampionatin Botëror - Bota Sot
Kosova në grup me Brazilin, Portugalinë për Kampionatin Botëror

Hendboll

Kosova në grup me Brazilin, Portugalinë për Kampionatin Botëror

Nga: Kemajl Goca Më: 21 maj 2019 Në ora: 13:02
Kosova në grup me Brazili, Portugalinë për Kampionatin Botëror

Sot është hedhur shorti historik për sportin e Kosovës, ai për Kampionatin Botëror të juniorëve në hendboll. Kosova do të marr pjesë për herë të parë në botëror dhe me synime që ketë paraqitje dinjitoze. Kosova është në grupin C me Brazilin, Portugalinë, Kroacinë, Bahrainin, Hungarinë për Kampionatin Botëror.  Për trajnerin Fatmir Muhaxheri është short shumë i zorshëm.

Grupi A
SHBA
Japonia
Tunizia
Serbia
Sllovenia
Spanja
Grupi B 
Australia
Koreja e Jugut
Nigeria
Suedia
Franca
Egjipti 

Grupi C
Kosova
Bahraini
Kroacia
Brazili
Hungaria
Portugalia
Grupi D
Kili
Danimarka
Argjentina
Norvegjia
Gjermania
Islanda

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat