Kelmendi: Shpresojmë që të shtunën mos t’i zhgënjejmë - Bota Sot
Kelmendi: Shpresojmë që të shtunën mos t’i zhgënjejmë

Hendboll

Kelmendi: Shpresojmë që të shtunën mos t’i zhgënjejmë

Më: 24 maj 2019 Në ora: 16:37
Kelmendi: Shpresojmë që të shtunën mos t’i zhgënjejmë

Vushtrria ishte e barabartë me Istogun në pjesën e parë të ndeshjes së parë finale të plejofit. Por në pjesën e dytë lojtaret istogase dominuan plotësisht dhe shënuan fitore të thellë me 32:23. Ndeshja e parë finale u luajt të mërkurën në Pejë, kurse të shtunën luhet ndeshja e dytë finale mes Vushtrrisë dhe Istogut, në palestrën “Jeton Tërstena – Tota” në Vushtrri, nga ora 17:00. 
Vushtrriaset shpresojnë të shënojnë fitore dhe të sigurojnë ndeshjen e tretë finale. Shumë pritet nga portieja Njomza Kelmendi, që edhe në finalen e parë ishte më e dalluara te Vushtrria.
“Prapë lojën në Pejë e humbëm si pasojë e gabimeve tona. Shpresojmë që ndeshjen e dytë në Vushtrri ta fitojmë dhe të dërgojmë serinë finale në ndeshjen e tretë, dhe që në fund t’ia arrijmë qëllimit. Përparësi e Istogut në ndeshjen e parë ishte publiku, ndërsa tani ne jemi vendase dhe presim përkrahje nga publiku jonë, i cili na ka përkrahur si në humbje ashtu edhe në fitore. Shpresojmë që të shtunën mos t’i zhgënjejmë”, ka deklaruar Njomza Kelmendi.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat