Kosova barazon me Poloninë - Bota Sot
Kosova barazon me Poloninë

Hendboll

Kosova barazon me Poloninë

Nga: Kemajl Goca Më: 12 qershor 2019 Në ora: 22:08
Kosova barazon me Poloninë

Kombëtarja e Kosovës bëri lojë të madhe dhe barazoi me rezultat 23:23 (14:13) me Poloninë, në ndeshjen e vlefshme të grupit 1 të kualifikueseve për Euro 2020 në hendboll (meshkujt).

Kosova nuk mposhtet në Qendrën e Rinisë dhe të Sportit në Prishtinë, e cila fiton pikën e tretë në kuadër të grupit. Kosova dhe Polonia kanë nga tri pikë dhe ndajnë vendin e tretë dhe të katërt.

“Çfarë ndeshje, çfarë lufte nga djelmoshat tanë. Na mungon fati në fund dhe lëshojmë fitoren nga dora. Barazim me shije të fitores. Superfuqia evropiane merr pikë me shumë fat në Prishtinë, me gol në sekondën e fundit”, shkruan në faqen e Federatës së Hendbollit të Kosovës.

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...