Gjesti i Prishtinës - Bota Sot
Gjesti i Prishtinës

Hendboll

Gjesti i Prishtinës

Më: 13 qershor 2019 Në ora: 12:32
Gjesti i Prishtinës

Klubi i hendbollit Prishtina (meshkujt), me president Edi Kolgeci, bënë një gjest të madh. “Mbrëmë shpërndamë mirënjohjet për pjesëmarrësit e turneut të shkollave fillore të Prishtinës organizuar nga KH Prishtina.Kjo ndodhi disa minuta para lojës Kosovë-Poloni 23:23 (fitoren e humbëm në sekondën e fundit) për kualifikime Europiane.
Faleminderit arsimtarëve dhe nxënësve për pjesëmarrjen, premtojmë që së shpejti do të organizojmë një turne edhe më të madh për këta fëmijë. Sporti dhe këta fëmijë janë e ardhmja e shtetit e për këtë arsye sporti e hendbolli duhet të përkrahen më shumë se deri më tani”, shkruan në faqen e HC Prishtina.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...