Taibi pa grua nuk shkon askund! Kësaj radhe kishte edhe djalin, vajzat, mikun e nipat në palestër për Kosovë - Bota Sot
Taibi pa grua nuk shkon askund! Kësaj radhe kishte edhe djalin, vajzat, mikun e nipat në palestër për Kosovë

Hendboll

Taibi pa grua nuk shkon askund! Kësaj radhe kishte edhe djalin, vajzat, mikun e nipat në palestër për Kosovë

Nga: Kemajl Goca Më: 13 qershor 2019 Në ora: 13:00
Taibi pa grua nuk shkon askund! Kësaj radhe kishte edhe djalin, vajzat, mikun e nipat në palestër për Kosovë

Taib Kabashi është në gjendje ta jap edhe jetën për Kosovë. Ai kur luan kombëtarja e Kosovës në hendboll shkon me krejt familjen dhe duartrokit për Kosovën! 
Në ndeshjen e fundit Kosova luajti me Poloninë dhe barazoi me rezultat 23:23, ndërsa Kabashi me gruan e tij, vajzat, mikun e nipat në Qendrën e Rinisë dhe të Sportit në Prishtinë,  për ta përkrahur Kosovën. 
Nuk e kishte lehtë Kabashi, se në fushë luante djali i tij, Enisi dhe ka qenë prej më të mirëve në barazimin e Kosovës, ndërsa Kabashi edhe një herë dëshmoi se pa grua nuk shkon në asnjë ndeshje të madhe, për t’i dhënë përkrahje Kosovës. Ndryshe, Kabashi është trajner i Prishtinës dhe ish selektori i kombëtares së Kosovës, njeriu që dha shumë për sportin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...