Protagonistët që dhanë shumë për hendbollin  - Bota Sot
Protagonistët që dhanë shumë për hendbollin 

Hendboll

Protagonistët që dhanë shumë për hendbollin 

Nga: K. G. Më: 14 qershor 2019 Në ora: 15:18
Protagonistët që dhanë shumë për hendbollin 

Izet Gjinovci shihet duke e dorëzuar kupën, ndërsa në prapavijë ish selektori i kombëtares së Kosovës, Taib Kabashi, janë dy personazhe që dhanë shumë për hendbollin. 
Gjinovci ka qenë kontribuues i madh dhe financues i sportit edhe në kohën e okupimit, në kohërat më të vështira, në kohën e rezistencës ndaj Serbisë, ndërsa Kabashi një kohë të gjatë ka qenë selektor i kombëtares së Kosovës.  
Domethënie e kësaj fotografie është se janë dy njerëz  që një kohë të gjatë merren me hendbollin.
Gjinovci është sekretar i përgjithshëm i FHK-së dhe kabashi kryetrajner i Prishtinës. Me një fjalë, janë shokë të hendbollit!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...