Në ekipin e prof. Ismet Jupës vetëm ato lojtare që dinë me luajtur...  - Bota Sot
Në ekipin e prof. Ismet Jupës vetëm ato lojtare që dinë me luajtur... 

Hendboll

Në ekipin e prof. Ismet Jupës vetëm ato lojtare që dinë me luajtur... 

Nga: Kemajl Goca Më: 16 qershor 2019 Në ora: 16:49
Në ekipin e prof. Ismet Jupës vetëm ato lojtare që dinë me luajtur... 

Beachhandball (hendbolli në rërë) nuk është sport i panjohur por jo edhe të gjithë mund të luajnë apo dinë të luajnë këtë sport që ka shumë vështirësi!

Në foto shihen disa nga ish hendbollistet që morën pjesë në aktivitetin e hendbollit në rërë, si Emine Bislimi, Jasemine Ahmeti e disa lojtare të reja, por që mungojnë disa ish hendbolliste të njohura, apo së fundi edhe ish trajnerja e Kastriotit Vlora Jashari.

Image

Siç merret vesh, prof. Ismet Jupa, ka deklaruar se në ekipin e tij, në hendbollin me rërë kanë vend vetëm ata që dinë me luajtur dhe e meritojnë, sepse është një sport që duhet njohur në thelb edhe lëvizjet në fushë dhe duhet pasur kondicion!

Në foto shihet vetëm Jasemine Ahmeti nga gjenerata që i ka zbuluar prof Jupa në vitin 1994-1995, të tjerat nuk janë asnjë, sepse siç raportohet trajneri i mirënjohur nuk lejon dhe as që do të lejojë në ekip lojtare që nuk dinë me luajtur hendbollin e rërës, për faktin se nuk ka kohë t'i mësojë.

Image

Në ekip trajner është edhe Xhavit Morina (KHF Ferizaj), ku zunë vendin e parë në garën në Shqipëri.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...