Sportistja më e mirë shqiptare të lë pa frymë në deti, me trup çmend të gjithë! - Bota Sot
Sportistja më e mirë shqiptare të lë pa frymë në deti, me trup çmend të gjithë!

Hendboll

Sportistja më e mirë shqiptare të lë pa frymë në deti, me trup çmend të gjithë!

Nga: Kemajl Goca Më: 22 qershor 2019 Në ora: 17:20
Sportistja më e mirë shqiptare në deti, me trup çmend të gjithë!

Është shumë e qetë, e buzëqeshur dhe ka të veçantat e saja jo vetëm në pjesën profesionale sportive. 

Image

Është shqiptarja nga Tuzi i Malit të Zi, hendbollistja Dijana Ujkiq, sportistja më e mirë shqiptare nga sportet kolektive, me vijën trupore i çmend të gjithë kur del në deti.

Image

Sepse është e ngjashme sikur spanjolle dhe tregon muskujt e jashtëzakonshme të saja, të një sportisteje tipike e  të plotësuar në çdo aspekt.

Ajo është 23-vjeçare dhe anëtare e kombëtares së Malit të Zi, ish pjesë e kampiones së Malit të Zi Buduçnosti nga Podgorica, nga edicioni i ri do të luajë në Magura Cisnadie të Rumanisë!

Është prej sportisteve më seksi, por në anën tjetër me pak fjalë, megjithatë synimet e saja janë sa më shumë punë e suksese dhe sa më pak premtime. 

Image

Lakmohet nga të gjitha gjeneratat e gjinisë së bukur për qëndrimet që ka dhe për shpirtin luftarak, ndryshe është motra e Suzanës, lojtares më të mirë në Kosovë, që luan për kampionen Istogu.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...