Nuk ndalet urrejtja e sportistëve serb ndaj Kosovës: Kjo deklaratë është e turpshme - Bota Sot
Nuk ndalet urrejtja e sportistëve serb ndaj Kosovës: Kjo deklaratë është e turpshme

Hendboll

Nuk ndalet urrejtja e sportistëve serb ndaj Kosovës: Kjo deklaratë është e turpshme

Më: 23 qershor 2019 Në ora: 06:57
Foto ilustrim

Reprezentuesi i volejbollit të Bosnjës dhe Hercegovinës, Milos Popovic, ka deklaruar se ai dhe anëtarët tjerë të Republikës Serbe sigurisht se nuk do të luajnë kundër Kosovës në Novi Pazar.

Kohë më parë kryetari i Federatës së Volejbollit të Bosnjes, Alija Fatic kishte deklaruar se volejbollistet e Serbisë më 17 korrik do të luajnë një ndeshje miqësore me Azerbajxhanin në Pale, derisa e ka paralajmëruar ndeshjen me Kosovën.

“Në asnjë rast nuk do të luajmë kundër Kosovës së vetëshpallur, ndërsa në bisedat me kolegë e kam kuptuar se të gjithë sportistët serb mendojnë njësoj. Jam serb, nuk e pranoj pavarësinë e Kosovës dhe pikë”, ka thënë për “Glas Srpske”, Milos Popovic. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...