Dijana Ujkiq: ‘Bota sot’ luan një rol të madh në informimin mbarëkombëtar

Hendboll

Dijana Ujkiq: ‘Bota sot’ luan një rol të madh në informimin mbarëkombëtar

Nga: Kemajl Goca Më: 26 qershor 2019 Në ora: 14:27
Dijana Ujkiq: ‘Bota sot’ luan një rol të madh në informimin mbarëkombëtar

Dijana Ujkiq, hendbollistja më e mirë shqiptare, anëtare e kombëtares së Malit të Zi dhe e skuadrës rumune Magura Cisnadie, tha se gazeta “Bota sot” është një zë i fuqishëm dhe përkrah sportistët shqiptar kudo që jetojnë e veprojnë.

“‘Bota sot’ luan një rol të madh në informimin mbarëkombëtar.  

Gazetë që përcjell veprimtaritë e sportistëve shqiptar kudo në botë, ku edhe jemi dëshmitare se sa rëndësi të veçantë i kushtojnë edhe sportisteve shqiptare në Mal të Zi dhe raportojnë me korrektësi.

Vet si lojtare e ndjej veten shumë mirë kur përcillem lojërat e mija në vazhdimësi dhe  i japin një publicitet domethënës. Uroj 24 vjetorin e saj dhe iu dëshiroj me qindra e qindra përvjetor”, tha Dijana.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat