Vajzat nga Mali i Zi e kallen Kosovën!

Hendboll

Vajzat nga Mali i Zi e kallen Kosovën!

Nga: Kemajl Goca Më: 29 qershor 2019 Në ora: 17:49
Vajzat nga Mali i Zi e kallen Kosovën!

Si me qenë motra e çojnë mirë dhe janë së bashku si në sport,  si në plazh, shqiptarja nga Malësia e Tuzit, hendbollistja Suzana Ujkiq dhe boshnjakja Esma Muratoviq nga Podgorica. 

Që të dyja nga Mali i Zi dhe luajnë për kampionen dhe fituesen e Kupës së Kosovës, Istogu.

Suzana dhe Esma janë edhe alfa e omega e ekipit të Istogut, që pretendojnë të përgatiten për garat evropiane.

Suzi është edhe anëtare e kombëtares së Kosovës dhe me gjasë në shtator do të debutojë në fanellën e saj.

Fotografia e fundit që e kanë publikuar  në plazhin e Ulqinit, deshëm po nuk deshëm siç thonë në popull, me stil i kallen meshkujt e Kosovës, po ashtu edhe me ngjyrë trupore si braziliane dhe natyrisht janë të gjata.

Suzana është e para dhe në prapavijë Esma, për bukuri më së miri vlerësoni vetë.  Suzana është me flokë më atraktive, por as Esma nuk ia lëshon rrugën..

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat