Epërsia 7:0 nuk doli të jetë e mjaftueshme për Kosovën - Bota Sot
Epërsia 7:0 nuk doli të jetë e mjaftueshme për Kosovën

Hendboll

Epërsia 7:0 nuk doli të jetë e mjaftueshme për Kosovën

Më: 21 korrik 2019 Në ora: 12:24
Epërsia 7:0 nuk doli të jetë e mjaftueshme për Kosovën

Epërsia 7:0 nuk doli të jetë e mjaftueshme për Kombëtaren tonë U19 (vajzat), për të fituar ndeshjen ndaj Maqedonisë së Veriut. Në Klaipeda të Lituanisë, të shtunën kombëtarja e Kosovës humbi me rezultat 31:30 në ndeshjen për plasman përfundimtar. 

Lojtaret tona nisën shumë mirë ndeshjen dhe kishin epërsi prej 7:0 e më pas edhe 9:1. Por në minutën e 27-të rezultati u barazua në 11:11 e më pas lojtaret e Maqedonisë Veriore kaluan në epërsi.

Pjesa e parë përfundoi me rezultat 14:12 për Maqedoninë e Veriut. Në të dytën ia dolëm të barazojmë rezultatin tri herë, por më pas mbetëm prapa me rezultatat për dy-tri gola. Përkundër përpjekjeve maksimale të vajzave tona, ndeshja u humb me rezultat 31:30. 

Te Kombëtarja jonë U19 ka ndikuar mungesa e përvojës e poashtu lëndimi i lojtares Sara Rexhepi.
Rina Rexhepi ishte e pandalshme në sulm duke shënuar 18 gola, disa prej të cilëve shumë të bukur.

Veronika Kastrati shënoi pesë gola, Vlera Kelmendi katër gola, Sara Rexhepi dy e Elisa Mulaj një. Me formë të mirë në momente është dalluar edhe portierja Leonita Gashi.
Kosova e përmbyllë evropianin të dielen (sot) luan me Gjeorgjinë për vend të shtatë. 

Maqedonia Veriore – Kosova 31:30 (14:12)

Kosova: Gashi, E. Mulaj 1, Zymberi, M. Mulaj, Radoniqi, G. Gashi, R. Rexhepi 18, Kastrati 5, Matarova, Uka, S. Rexhepi 2, Kelmendi 4, Halitaj, Rexhaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...