Kampioni i vendosur për sukses në Evropë - Bota Sot
Kampioni i vendosur për sukses në Evropë

Hendboll

Kampioni i vendosur për sukses në Evropë

Më: 20 gusht 2019 Në ora: 16:42
Kampioni i vendosur për sukses në Evropë

Kampioni i Kosovës në hendboll, Besa Famgas, është i vendosur për sukses në garat evropiane.

Në raundin e parë kualifikues të Kupës së EHF-së, Besa luan me ekipin e madh zviceran, Pfadi Winterthur. Kampionët tanë i presin ndeshje të vështira, por synimet dihen.

Dy ndeshjet luhen në “Karagaçi” në Pejë, më 7 e 8 shtator. Besa Famgas është në vlugun e përgatitjeve, ka kompletuar ekipin dhe po ashtu po luan ndeshje kontrolluese.

Me gjithë këtë organizim, Besa e meriton edhe përkrahjen e madhe të shikuesve në ndeshjet evropiane, por edhe në ndeshjet tjera.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat