Cila është arsyeja e takimit Kamenica-Gjinovci-Petrova? - Bota Sot
Cila është arsyeja e takimit Kamenica-Gjinovci-Petrova?

Hendboll

Cila është arsyeja e takimit Kamenica-Gjinovci-Petrova?

Nga: K. G. Më: 30 gusht 2019 Në ora: 11:33
Cili është arsyeja e takimit Kamenica-Gjinovci-Petrova?

Ish portieri i mirënjohur i hendbollit Kasim Kamenica, Izet Gjinovci, sekretar i përgjithshëm i Federatës së Hendbollit të Kosovës dhe Ahmet Hysenaj – Petrova, ish kryetar i ish Borcit dhe një kohë edhe i KH Kastriotit (femra e meshkuj), patën një takim!

A ishte një takim krejt i rastit apo u bisedua që Kamenicën ta sjellin edhe si trajner në Kosovë!?  

“Në një takim rasti me Kasim Kamenicën, ish portier dhe trajner i Borcit (Kastrioti) nga Ferizaj, me vonë trajner i spikatur evropian dhe punëtorin sportiv gati 5 dekada biznesmenin nga Ferizaj Ahmet Hysenaj – Petrova”, shkruan Gjinovci.

Është e sigurt se u fol për hendboll, por a do të jetë Kamenica një ditë trajner në vendin tonë, është dilemë!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat