Vajzat muskuloze të Istogut! - Bota Sot
Vajzat muskuloze të Istogut!

Hendboll

Vajzat muskuloze të Istogut!

Nga: Kemajl Goca Më: 30 gusht 2019 Në ora: 15:39
Suzana Ujkiq, Albina Rugova dhe Esma Muratoviq

Sportistet më cilësore në Kosovë. Secila lufton për njëra-tjetrën, pak ose fare nuk dallojnë në cilësi mes vete. Janë treshja e frikshme për ekipet e Kosovës, hendbollistet Albina Rugova (kapitene), Esma Muratoviq dhe Suzana Ujkiqi.  

Lojtaret e Istogut apo alfa dhe omega e kampiones dhe fitueses së Kupës së Kosovës, të cilat me bashkëlojtare përgatiten për edicionin e ri të kampionatit vendorë dhe për sfidën e garave evropiane ndaj skuadrës bjelloruse, Gomel.

E veçanta e këtyre lojtareve të dëshmuara është se kanë treguar edhe muskujt gjatë përgatitjeve.

Nuk janë bildere, por hendbolliste por me muskujt që po tregojnë dëshmojnë edhe një herë për cillsitë që kanë dhe të cilat fortë iu ndihmojnë edhe në ndeshjet kampionale. Ndryshe mund t’i quajmë vajzat muskuloze të klubit të hendbollit Istogu.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat