Algjeriani i Besa FamGas  - Bota Sot
Algjeriani i Besa FamGas 

Hendboll

Algjeriani i Besa FamGas 

Më: 1 shtator 2019 Në ora: 14:35
Algjeriani i Besa FamGas 

Kampioni aktual i Kosovës, Besa FamGas nga Peja, ka arritur që në radhët e veta të ketë edhe një anëtar të përfaqësueses së Algjerisë. 

“Bëhet fjalë për Moktar Kouri i lindur në vitin 1996. 

Kouri i gjate 204 cm përforcon krahun e djathtë të kampionit të Kosovës dhe premton se do të jep më të mirën për klubin e tij të ri”, thuhet nga klubi pejan.

“Dëshiroj ta shoh klubin sa më lart në garat europiane”, tha përforcimi më ri i KH Besa Famgas, kampione në fuqi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat