Kush është Milatoviqi që i bashkohet kampiones së Kosovës? - Bota Sot
Kush është Milatoviqi që i bashkohet kampiones së Kosovës?

Hendboll

Kush është Milatoviqi që i bashkohet kampiones së Kosovës?

Nga: K. G. Më: 3 shtator 2019 Në ora: 11:08
Kush është Milatoviqi që i bashkohet kampiones së Kosovës?

Hendbollistja malazeze Natalija Milatoviq i bashkohet kampiones dhe fitueses së Kupës së Kosovës, Istogu. Ky është përforcimi i dytë rresht i Istogut nga Mali i ZI, pasi që ditë me parë përforcohet me Tina Hetemin e Buduçnostit nga Podgorica dhe e kombëtares së Malit të Zi U-19 dhe tani edhe me Milatoviqin e ZRK Podgorica. 

Image

Trajneri Faruk Shala dhe lojtarja Milatoviqi

“Milatoviq është hendbollistja e përfaqësueses së Malit të Zi dhe skuadrës ZRK Podgorica, e cila ishte bashkuar me KHF Istogu në përgatitjet që ne po i zhvillojmë në Rozhajë.

Malazezja e gjatë 180 cm që luan në pozitën e bekut të majtë me sukses i ka kaluar provat te skuadra e qytetit të Istogut dhe sot ka nënshkruar kontratë njëvjeçare me mundësi vazhdimi.

KHF Istogu i dëshiron mirëseardhje hendbollistes sonë më të re dhe shumë suksese”, bëhet e ditur nga klubi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...