KHF Ferizaj ftohet në turneun e madh në Bullgari - Bota Sot
KHF Ferizaj ftohet në turneun e madh në Bullgari

Hendboll

KHF Ferizaj ftohet në turneun e madh në Bullgari

Nga: K. G. Më: 24 shtator 2019 Në ora: 10:57
KHF Ferizaj ftohet në turneun e madh në Bullgari

Klubi i hendbollit Ferizaj (femrat) është ftuar në turneun e madh në Bullgari.

“Klubi Ferizaj është ftuar në turneun ndërkombëtar në qytetin Sllivnica, ku pjesëmarrës do të jenë 4 ekipe: Hc Sllivnica nga Bullgaria, ZHRK Çair nga Maqedonia e Veriut, ZHRK Pirot nga Serbia dhe Ferizaj”, bëhet e ditur nga klubi i Ferizajt.

Ky turne është i mirëseardhur për ferizajaset për të pa formën e tyre dhe në anën tjetër edhe një përvojë e re në rrafshin ndërkombëtar.

Ferizaj është anëtar i Superligës së Kosovës dhe synon katër vendet e para.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...