Bujar Istrefi zgjidhet kryetar i KH Trepça, "Xehetarët", vazhdojnë në Superligë

Hendboll

Bujar Istrefi zgjidhet kryetar i KH Trepça, "Xehetarët", vazhdojnë në Superligë

Nga: K. Goca Më: 24 shtator 2019 Në ora: 21:08
KH Trepça

Nē kuvendin emergjent zgjedhor tē mbajtur sonte kuvendarēt kanē zgjedhur kryetarin dhe kryesinw e re të KH Trepça.

Kryetari i klubit me shumicē votash u zgjodh Bujar Istrefi, ndērsa nënkryetar Luan Buqinca punwtor shumē vite i klubit. Po ashtu janē zgjedhur edhe 7 anwtar të kryesisë, ku vlen të theksohet sē të gjithē janē ish hendbollistë dhe punwtorw të hendbollit, ndēr ta ēshtē edhe Arsim Vitaku.

Kryetari i sapozgjedhur Bujar Istrefi, ka premtuar kushte mē të mira dhe njē organizim më të mirë në klub. Nuk do të ndalemi edhe deri në lirimin e klubeve tona nw basketboll e futboll. Padyshim qe falenderim i veçantë shkon për Kompanin "Missini" qe e mundesojë zgjidhjen e kryetarit dhe sponzorizimin e klubit, thuhet nga KH Trepça

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat