A është klub publik apo OJQ KH Kastrioti? - Bota Sot
A është klub publik apo OJQ KH Kastrioti?

Hendboll

A është klub publik apo OJQ KH Kastrioti?

Nga: Kemajl Goca Më: 22 tetor 2019 Në ora: 14:00
A është klub publik apo OJQ KH Kastrioti?

Flitej se klubi i hendbollit Kastrioti i Ferizajt (meshkujt), është klub publik dhe i takon Komunës që ta ndihmojnë.

Image

Dokumenti që u sigurua del se nuk është klub publik por Organizatë Joqeveritare (OJQ).

“Kjo organizatë joqeveritare është organizuar në bazë të nenit 9 të ligjit nr. 04/L-57. Për Lirinë e Asociimit në Organizatat Joqeveritare në Republikën e Kosovës”, kështu shkruan në dokumentin e klubit, që është i regjistruar si OJQ në Ministrinë e Administratës Publike. 

Kjo është  e vërteta sipas këtij dokumenti që u sigurua.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat