Vëllezërit binjakë me emër në Kosovë, ja sa shumë kanë ndryshuar me pamje - Bota Sot
Vëllezërit binjakë me emër në Kosovë, ja sa shumë kanë ndryshuar me pamje

Hendboll

Vëllezërit binjakë me emër në Kosovë, ja sa shumë kanë ndryshuar me pamje

Nga: Kemajl Goca Më: 8 nëntor 2019 Në ora: 11:57
Vëllezërit binjakë me emër në Kosovë, ja sa shumë kanë ndryshuar me pamje

Është vështirë të gjesh profilin e lojës së Florent Beqirit! Si lojtar ka qenë një teknikë i përsosur, sidomos në kundërsulme dhe karrierën më të madhe e kaloi në klubin e hendbollit me renome Trepça nga Mitrovica. 

Vëllezërit binjakë nga Mitrovica, Florent dhe Afrim Beqiri, shembull i punës, i shoqërisë dhe si gjithmonë të pandashëm njëri me tjetrin! Shembull se si punohet edhe në punën profesionale, kuadro që vlerësohen shumë jo vetëm nga komuniteti i hendbollit.    

Si Florenti si Afrimi si lojtar treguan vlerat e tyre. Florenti ka qenë edhe selektor i kombëtares së Kosovës (femrat) dhe me punën e tij të madhe ka ndërtuar një brez që sot po korrë rezultate të mira.

Fotografinë që po e paraqesim, ishin fëmijë (10 vjeç) në vitin 1973, kjo tregon se sa simpatikë ishin dhe me të njëjtën pamje dhe paraqesim edhe foton tjetër, se sa shumë kanë ndryshuar.

Image

Kuptohet tash në moshën madhore dhe të pjekurisë, por emra të mëdhenj që ende përmenden lojërat e tyre në fushën e hendbollit. Emra që mburren jo vetëm Mitrovica.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat