Kjo Trepçë e fuqishme e vitit 1993-1994, i rezistoi Serbisë - Bota Sot
Kjo Trepçë e fuqishme e vitit 1993-1994, i rezistoi Serbisë

Hendboll

Kjo Trepçë e fuqishme e vitit 1993-1994, i rezistoi Serbisë

Nga: Kemajl Goca Më: 22 nëntor 2019 Në ora: 10:59
Në këmbë Ahmet Baliqi, Leonard Llazari, Ridvan Lahu, Basri Tupella, Taib Kabashi, Erduard Nallbani, Florent Beqiri. Ulur nga e majta Driton Berisha, Ismajl Makiqi, Afrim Beqiri, Flamur Buçinca, Sebahudin Vitaku, Eroll Vitaku dhe Imer Selmanaj.

Emra të mëdhenj të hendbollit, në vitin 1993-1994, kur i rezistuan pushtuesit serb.

Klubi i hendbollit Trepça nga Mitrovica, klub me renome, atëkohë ishte shumë e fuqishme dhe me emra të spikatur, si Basri Tupella (i zhdukur në kohën e luftës nga regjimi kriminal serb), i ndjeri Imer Selmanaj, pastaj pjesë e ekipit ishin Eroll Vitaku, Florent Beqiri, Leonard Llazari, Taib Kabashi (aktualisht kryetrajner i Prishtinës), trajneri i mirënjohur Ahmet Baliqi etj.

Kush janë në fotot?

Në fushën në Vaganicë të Mitrovicës, janë: Në këmbë Ahmet Baliqi, Leonard Llazari, Ridvan Lahu, Basri Tupella, Taib Kabashi, Erduard Nallbani, Florent Beqiri. Ulur nga e majta Driton Berisha, Ismajl Makiqi, Afrim Beqiri, Flamur Buçinca, Sebahudin Vitaku, Eroll Vitaku dhe Imer Selmanaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat