Saraçini dhe Gjinovci takuan një njeri të veçantë në Turqi - Bota Sot
Saraçini dhe Gjinovci takuan një njeri të veçantë në Turqi

Hendboll

Saraçini dhe Gjinovci takuan një njeri të veçantë në Turqi

Nga: K. G. Më: 24 nëntor 2019 Në ora: 13:29
Saraçini dhe Gjinovci takuan një njeri të veçantë në Turqi

Kombëtarja e Kosovës po merr pjesë në turneun ndërkombëtar në Turqi dhe deri me tash ka dy fitore, e mposhti Italinë me rezultat 31:26 dhe Turqinë B me 32:23.

Një paraqitje fantastike deri me tash dhe sot takohen me Turqinë A.

“Sot në Antaly te Turqisë, me presidentin Eugen Saraçini dhe me mikun e vjetër të fëmijërisë i cili jeton këtu tani e 25 vjet Kenan Kurteshin njeriun e sportit FIF mach agent.

Në pritje të ndeshjes së mbrëmjes mes Turqisë dhe Kosovës në turneun e hendbollit ku po marrin pjesë edhe kombëtaret e Maqedonisë dhe Italisë”, shkruan Izet Gjinovci, sekretar i përgjithshëm i Federatës së Hendbollit të Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat