Kryetari i ri takohet me lojtarët, Kastrioti fillon përgatitjet - Bota Sot
Kryetari i ri takohet me lojtarët, Kastrioti fillon përgatitjet

Hendboll

Kryetari i ri takohet me lojtarët, Kastrioti fillon përgatitjet

Nga: Kemajl Goca Më: 19 janar 2020 Në ora: 13:37
Kryetari i ri takohet me lojtarët, Kastrioti fillon përgatitjet

Kastrioti i Ferizajt (meshkujt) ka zgjedhur problemin dhe që nga nesër fillojnë përgatitjet për pjesën e dytë të kampionatit (Superligës së Kosovës) në hendboll.

Pas shumë problemeve të mëdha që kishin gjatë stinorit vjeshtor, klubi me renome tani e tutje do të jetë në rrugën e duhur me zgjedhjen kryetar të ri të Ahmet Hysenaj-Petrova, që rikthehet pas një kohe. 

Petrova ka pasur takimin e parë me lojtarë, një atmosferë e bukur sportive dhe e ndërsjellët.

Image

Petrova foli gjer e gjatë me lojtarë dhe plane që ka si kryetar i ri. Ai njofton që nesër do të fillojnë përgatitjet për pjesën e dytë të kampionatit. Përgatitjet do të mbahen në palestrën e sportit “Bill Clinton” në Ferizaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat