Zherka i kohës së viteve të 90-ta! - Bota Sot
Zherka i kohës së viteve të 90-ta!

Hendboll

Zherka i kohës së viteve të 90-ta!

Nga: Kemajl Goca Më: 28 shkurt 2020 Në ora: 19:02
Zherka i kohës së viteve të 90-ta!

Ish hendbollisti Verim Zherka, i takon Gjeneratës së Republikës! Djaloshi që ka luajtur në disa klube, sot është trajner në KH Prizreni, ka dhënë kontribut të madh si lojtar në vitet e 90-ta, në kohën e okupimit (1991-1999).

Ai me një armatë sportistësh iu kundërvunë agresorit serb dhe e mbajtën gjallë hendbollin në kuadër të Republikës së Kosovës.

Zherka edhe kur qesh e ka qeshjen paksa me prapavijë si gjithmonë dhe i dashur për miqtë e shokë.

Sot është krenarë që hendbolli frymon i lirë dhe në shtetin e Kosovës, të njohur ndërkombëtarisht dhe luajnë në garat evropiane.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat