Ymeri është optimist për të ardhmen e Kastriotit! - Bota Sot
Ymeri është optimist për të ardhmen e Kastriotit!

Hendboll

Ymeri është optimist për të ardhmen e Kastriotit!

Nga: Kemajl Goca Më: 5 mars 2020 Në ora: 15:08
Ymeri është optimist për të ardhmen e Kastriotit!

Kryetari i klubit të hendbollit Kastrioti nga Ferizaj (femrat), Agim Ymeri, është optimist për të ardhmen e këtij kolektivit me renome, shtatë herë kampion i pasluftës. 

Ai është i kënaqur me atmosferën në klub, me punën që po bëhet, sidomos që ka një numër të madh të hendbollisteve të reja e të talentuara.

Ai synon që me një punë të madhe të bëjmë një ekip edhe më të fortë dhe ashtu si i ka hije.

Synimet e tija janë që të ndërtojë një bazë të fortë dhe për shtigje të gjata.

Kastrioti është në vend të pestë me 10 pikë në Superligë dhe në çerekfinale të Kupës së Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat