Prishtina stinorin e rregullt e përfundoi në vend të dytë - Bota Sot
Prishtina stinorin e rregullt e përfundoi në vend të dytë

Hendboll

Prishtina stinorin e rregullt e përfundoi në vend të dytë

Më: 10 mars 2020 Në ora: 10:20
Prishtina stinorin e rregullt e përfundoi në vend të dytë

Prishtinës i ka takuar ndeshje e fundit e stinorit të rregullt në Superligën e Kosovës në hendboll në konkurrencë të meshkujve. Prishtina të hënën e mposhti Trepçën në Mitrovicë me rezultat 31:21. Kjo ndeshje kishte nisur të shtunën, por ishte ndërprerë pas lëndimit të rëndë të dy lojtarëve të Trepçës. Vaglir Buqinca e Alban Shabani patën një përplasje mes vete dhe pësuan lëndime të rënda.

Ndeshja ishte ndërprerë në minutën e 11-të, kur rezultati ishte 5:2 për Prishtinën. Të hënën ndeshja vazhdoj prej minutës së 11-të, ndërsa Prishtina arriti te fitorja. Pas pjesës së parë rezultati ishte 14:10 për prishtinasit. Në pjesën e dytë epërsia u rrit edhe më shumë.

Prishtina stinorin e rregullt e përfundoi në vend të dytë me 32 pikë, katër më pak se Besa Famgas. Trepça renditet e treta me 26 pikë.

Tani Besa Famgas, Prishtina, Trepça, Kastrioti, Vëllaznimi e Vushtrria do të garojnë në Superligën A ku vendoset për titull. Në Superligën B do të garojnë Prizreni, Drenica, Llapi e Drita. Në Superligën B garohet për të evituar rënien nga Superliga.

Trepça – Prishtina 21:31 (10:14)

Trepça: Terziqi, Sejdijaj, Mujka 3, Beqiri, Maxhera 3, Shala 1, Nimani, Klinaku 4, R. Shabani 2, Voca, K. Terziqi, Abazxhiku 3, Cimili 4, Fejzullahu, Shabani 1.

Prishtina: Beqiraj, Agushi, Sherifi, Ademi 1, Gjuka 1, Bajqinovci 6, E. Ademi, Abazi 4, Ramadani 1, Prekazi 1, Syla 4, Terziqi 10, Beshiri 3.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat