Trajneri i madh largohet nga Ferizaj! - Bota Sot
Trajneri i madh largohet nga Ferizaj!

Hendboll

Trajneri i madh largohet nga Ferizaj!

Nga: Kemajl Goca Më: 15 mars 2020 Në ora: 13:34
Kasim Kamenica largohet nga Ferizaj!

Trajneri i mirënjohur, Kasim Kamenica, largohet ngas qyteti i Ferizajt dhe merr rrugë për në Gorazhde, në vendlindjen e tij në Bosnjë dhe Hercegovinë.  

Kamenica është kryetrajner i klubit të hendbollit Kastrioti (meshkujt) por arsyeja e largimit është e përkohshme, për shkak të gjendjes që po kalon Kosova, pezullimit të kampionatit shkaku i rrezikut nga virusi korona.   

Edhe hendbollisti Antonio Vozila u largua nga Kastrioti përkohësisht dhe ka shkuar në Rijekë, në vendlindjen e tij.

Këtë e konfirmon edhe Ahmet Hysenaj-Petrova. Por me kalimin e kësaj gjendje të jashtëzakonshme, ata do të kthehen në Kosovë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat