Xhavit Morina - i Gjeneratës së Republikës - Bota Sot
Xhavit Morina - i Gjeneratës së Republikës

Hendboll

Xhavit Morina - i Gjeneratës së Republikës

Nga: Kemajl Goca Më: 29 mars 2020 Në ora: 14:51
Xhavit Morina - i Gjeneratës së Republikës

Hendbolli është prej sporteve më me traditë në vendin tonë.  Kosova ka dhënë emra të mëdhenj në këtë sport.

Hendbolli u organizua në mënyrën më të mirë në kohën e okupimit (1991-1999), duke e sfiduar regjimin serb.

Me mijëra sportistë dhanë kontribut të madh në mbajtjen gjallë të sportit.  Gjeneratës së Republikës i takon edhe Xhavit Morina, ndër hendbollistët më të mirë në vitet e 90-ta.

Ai me shumë shokë u angazhuan maksimalisht, zhvilluan garat dhe për asnjë moment nuk u ndalën përkundër presionit e kërcënimeve që vinin nga regjimi serb.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat