Me vra e vranë me frikësu kurrë hiq, ky është Muhamet Kilaj i Gjeneratës së Republikës!  - Bota Sot
Me vra e vranë me frikësu kurrë hiq, ky është Muhamet Kilaj i Gjeneratës së Republikës! 

Hendboll

Me vra e vranë me frikësu kurrë hiq, ky është Muhamet Kilaj i Gjeneratës së Republikës! 

Nga: Kemajl Goca Më: 3 prill 2020 Në ora: 15:26
Me vra e vranë me frikësu kurrë hiq, ky është Muhamet Kilaj i Gjeneratës së Republikës! 

Është nga Deçani por që jeton e vepron qe një periudhë të gjatë në Ferizaj. Muhamet Kilaj, ish hendbollist i gjeneratës së artë të viteve të 70-ta e 80-ta, ndërsa ka qenë veprimtar i madh sportiv në vitet e 90-ta, në kohërat më të rënda, të kohës së okupimit (1991-1999).  

Kilaj me shumë shokë dhanë kontribut të madh në mbajtjen gjallë të sportit në përgjithësi në Kosovë.

Ai më shumë shokë iu kundërvunë armikut shekullor, Serbisë.

Ose siç thonë, Kilajn me vra e vranë por me frikësu kurrë hiq. Ai i futet misionin të madh në vitet e 90-ta dhe së bashku me mijëra sportistë, dhanë çka patën mundësi për sportin,  asnjëherë nuk e ndalën me gjithë kërcënimet që u vinin nga UDB-ja.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat