Ky sportist i Kosovës ra heroikisht para 21 viteve kundër okupatorit serb  - Bota Sot
Ky sportist i Kosovës ra heroikisht para 21 viteve kundër okupatorit serb 

Hendboll

Ky sportist i Kosovës ra heroikisht para 21 viteve kundër okupatorit serb 

Nga: K. Goca Më: 14 prill 2020 Në ora: 14:05
Majtas Luzha dhe djathtas i ndjeri Idrizi

Para 21 vitit ra heroikisht në luftë kundër armikut serb, ushtari i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), sportisti, hendbollisti Bashkim Idrizi, atëkohë lojtar  i Vëllaznimit nga Gjakova.

“Sot është 21 vjetori i rënies Heroike të Bashkëlojtarit, bashkëluftëtarit tonë Bashkim Idrizi, heroit të Kosovës.

I përjetshëm kujtimi për ty”, shkroi Uran Luzha, ish hendbollist i Vëllaznimit dhe aktualisht trajner.

Luzha së bashku me Idrizin ishin në luftë kundër pushtuesit serb.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat