Taib Kabashi: Ky është formacioni më i mirë 1975-1999 në Kosovë - Bota Sot
Taib Kabashi: Ky është formacioni më i mirë 1975-1999 në Kosovë

Hendboll

Taib Kabashi: Ky është formacioni më i mirë 1975-1999 në Kosovë

Nga: Kemajl Goca Më: 18 prill 2020 Në ora: 14:12
Taib Kabashi: Ky është formacioni më i mirë 1975-1999 në Kosovë

Trajneri më i suksesshëm në Kosovë, Taib Kabashi, aktualisht kryetrajner i klubit të hendbollit Prishtina (meshkujt), nuk iu desh edhe shumë të mendoj, duke e zgjedhur formacionin më të mirë nga periudha 1975-1999.

Kabashi tha se ka qenë bashkëlojtarë i hendbollistëve të gjeneratës së artë dhe secilin e njeh si paraja e kuqe, për atë nuk e ka pasur edhe të vështirë të përzgjedh formacionin më të mirë, por për trajner nuk vendosi sepse ka shumë.

Formacioni më i mirë i hendbollit 1975-1999, sipas Kabashit
Portieri:
Dragan  Mlladenoviq, Kasim Kamenica, Nexhdet Dobroshi.

Image

Formacioni i Kabashit

Alo e majtë: Tahir Sojeva, Ratomir Tomoviq, Leonard Llazari.

Beku i majtë: Aziz Makiqi.

Qendra: Basri Tupella, Hasan Bajrami, Verim Zherka.

Pivoti: Sefedin Reçica, Dervish Berisha, Bujar Qerimi.

Beku i djathtë:  Xhelal Selmanaj.

Alo e djathtë: Muhamet Kilaj, Besim Qerimi, Alfred Llazari.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat